Otevření muzeí, galerií a památek v Českém Krumlově

Od pondělí 10. května 2021 se v určitém režimu mohou vrátit návštěvníci do kulturních institucí v Jihočeském kraji. Aktualizujeme pro vás seznam muzeí, galerií a památek, které v Českém Krumlově můžete navštívit. Prohlídky probíhají za dodržování protiepidemických opatření: jedna osoba na 15 m2, snížená celková kapacita, skupinové prohlídky nejsou umožněny s vyjímkou členů jedné domácnosti, dezinfekční prostředky pro veřejnost. 

Regionální muzeum v Českém Krumlově

Se lvem za svobodou

Otevřeno denně kromě pondělí v čase 09:00–12:00 a 12:30–17:00, lze navštívit s ČK Card

Těšit se můžete na novou výstavu Se lvem za svobodu, která představuje spletité osudy Československé samostatné obrněné brigády za II. světové války a mnoho unikátních exponátů i plně zařízenou repliku objektu lehkého opevnění v měřítku 1:1.

Stálé expozice: unikátní keramický model historického jádra Českého Krumlova, dochovaný interiér barokní jezuitské lékárny z poloviny 17. století, expozice Historický obraz Českokrumlovska od pravěku do konce 20. století návštěvníkům.

Museum Fotoateliér Seidel

Otevřeno denně kromě pondělí v čase 9:00–12:00 a 13:00–17:00, poslední vstup do expozice je možný v 16:00. K návštevě muzea lze využít ČK Card.

Museum Fotoateliér Seidel

Individuální prohlídky expozice: množství dobových snímků, fotopohlednic, skleněných negativů, dobové fotoaparáty a zařízení fotokomory. Atraktivitu unikátní sbírky umocňují Seidelovy osobní deníky i původní zařízení bytu. K dispozici audioguidy.  

Focení v dobovém ateliéru: po předchozí objednávce možné o víkendech, ve skupinách do max. 4 osob.

Museum Vltavínů

Otevřeno denně 10:00–18:00

V muzeu si prohlédnete nejkrásnější sbírku z různých nalezišť vltavínu a zábavnou formou se dozvíte zajímavé informace. Expozice muzea je vytvořená jako interaktivní hra, která vás provede celým příběhem vzniku vltavínů. 

Hradní muzeum a zámecká věž

Otevřeno každý den 9:00–17:00

Muzeum i věž s vyhlídkovým ochozem jsou součástí areálu českokrumlovského zámku a lze je navštívit s ČK Card. V muzeu najdete řadu cenných exponátů ze zámeckých depozitářů a v muzejním kinematografu můžete zhlédnout filmy z počátku 20. století.

Muzeum loutek – Pohádkový dům

Otevřeno pondělí až pátek 10:00–16:00, sobota a něděle 10:00–17:00

V muzeu je k vidění rodinná sbírka 400 historických i novodobých loutek a marionet z dílen jihočeských, českých i zahraničních mistrů řezbářů a loutkářů. 

Egon Schiele Art Centrum 

Od 28.5. 2021 otevřeno každý den mimo pondělí, 10:00–18:00.

K vidění nové výstavy současných umělců a stálá expozice o životě a díle Egona Schieleho. 

3D Museum 

Otevřeno v sobotu a neděli, 10:00 - 18:00

V 3D muzeum se stanete součástí vystavených obrazů. Na vše si můžete sáhnout, užijete si zde spoustu zábavy.

O otevření dalších muzeí, galerií a památek budeme průběžně informovat

Otevření do konce května chystají Státní hrad a zámek Český Krumlov a Egon Schiele Art Centrum. Kláštery Český Krumlov otevřou pro veřejnost své vnitřní expozice 5. června. Další muzea a galerie otevření rovněž připravují.

DMO Český Krumlov, z. s.