Hradní muzeum a zámecká věž

Muzeum i věž s vyhlídkovým ochozem jsou součástí areálu českokrumlovského zámku a lze je navštívit s ČK Card. V muzeu najdete řadu cenných exponátů ze zámeckých depozitářů a v muzejním kinematografu můžete zhlédnout filmy z počátku 20. století.

Hradní muzeum a zámecká věž

Otevírací doba

duben–květen: denně 9:00–17:00
červen–srpen: denně 9:00–18:00
září–říjen: denně 9:00–17:00
listopad–březen: úterý–neděle 9:00–16:00

Vstupné

Kontakt / Mapa

Zámek 59, 381 01 Český Krumlov
telefon: +420 380 704 711, email: ceskykrumlov@budejovice.npu.cz
www.zamek-ceskykrumlov.cz

Dostupnost: Muzeum i věž se nachází v areálu zámku. Auto je možné zaparkovat na značených parkovištích, nejbližší jsou P1 Jelení zahrada a P2 Pod poštou.

Co uvidíte

Vydejte se na cestu časem! Hradní muzeum vás zavede do dob pánů z Krumlova, Rožmberků a dalších významných šlechticů, kteří v průběhu staletí sídlili v Českém Krumlově a měnili jeho tvář. K vidění je řada cenných exponátů ze zámeckých depozitářů. Kromě expozice Hradního muzea můžete navštívit také Zámeckou věž, která je odnepaměti symbolem Českého Krumlova a kterou spisovatel Karel Čapek označil za "nejvěžovatější věž" ze všech věží. Výstup na vyhlídkový ochoz zámecké věže po 162 schodech odmění návštěvníky výhledem na celé město a přilehlý hradní příkop, který po staletí slouží krumlovským medvědům.

Vstupné

DMO Český Krumlov, z. s.