Hradní muzeum a zámecká věž

Vydejte se na cestu časem! Hradní muzeum vás zavede do dob pánů z Krumlova, Rožmberků a dalších významných šlechticů, kteří v průběhu staletí sídlili v Českém Krumlově a měnili jeho tvář. K vidění je řada cenných exponátů ze zámeckých depozitářů, v kinematografu pak můžete zhlédnout filmy z počátku 20. století.

Kromě expozice Hradního muzea můžete navštívit také Zámeckou věž, která je odnepaměti symbolem Českého Krumlova a kterou spisovatel Karel Čapek označil za "nejvěžovatější věž" ze všech věží. Výstup na vyhlídkový ochoz zámecké věže po 162 schodech odmění návštěvníky výhledem na celé město a přilehlý hradní příkop, který po staletí slouží krumlovským medvědům.

Otevírací doba

V září a říjnu je provozní doba 9:00-17:00, s tím, že poslední prohlídka je možné začít v 16:15.

V listopadu a prosinci můžete hradní muzeum a věž navštívit v době 9:00-16:00, poslední prohlídku je možné začít v 15:15.

Kontakt

Zámek 59, 38101 Český Krumlov, telefon: +420 380 704 711, email: ceskykrumlov@budejovice.npu.cz

Český Krumlov Card - jedna vstupenka do 5 muzeí

Chcete vidět to nejlepší z Českého Krumlova a ušetřit 50 % z ceny vstupného? S krumlovskou kartou budete mít na poznávání muzeí klidně celý rok! V ceně budete mít jeden vstup do pěti jedinečných expozic: Hradní muzeum a zámecká věž, Egon Schiele Art CentrumKláštery Český Krumlov, Museum Fotoatelier Seidel, Regionální muzeum v Českém Krumlově.

Více o Český Krumlov Card >

DMO Český Krumlov, z. s.