Kláštery Český Krumlov

Unikátní areál klášterů a zahrad v centru Českého Krumlova nabízí nejen stálé expozice, ale také bohatý doprovodný program pro celou rodinu - výstavy, koncerty, řemeslné dílny, komentované prohlídky a další zážitkové programy. Část expozic lze navštívit s ČK Card.

Kláštery Český Krumlov

Otevírací doba

celoročně: denně 10:00–18:00

Vstupné

Kontakt / Mapa

Návštěvnické centrum, Klášterní dvůr 97, 381 01 Český Krumlov
telefon: +420 380 722 001, mobil: +420 725 554 705, email: informace@divadlock.cz
www.klasteryck.cz

Dostupnost: Kláštery se nacházejí v centru města, které je pěší zónou. Auto je možné zaparkovat na značených parkovištích, nejbližší jsou P1 Jelení zahrada a P2 Pod poštou.

Co uvidíte

Interaktivní expozice lidských dovedností: Tematicky zařízené místnosti přibližují řemesla, tradiční znalosti nejen středověku a život šlechty v době gotiky a renesance. Namíchejte si  bylinkové čaje, koupelové soli, vyzkoušejte si umění krasopísma či psaní husím brkem. Pro nejmenší je tu herna plná tradičních hraček. Na půdě si prohlédněte jeden z největších skvostů expozice – velký model historického centra města Český Krumlov. (rodinná ČK Card)

Expozice Život a umění v krumlovských klášterech přibližuje historii minoritského řádu a stavební vývoj klášterního areálu. Gotické klenby Křížové chodby Součástí ambitu je též kaple sv. Wolfganga a rovněž Einsiedelnská kaple s unikátní kopií černé einsiedelnské madony. K nejzajímavějším exponátům patří kopie Krumlovské madony. (ČK Card)

Výstavy:
Svět fantazie Jindry Čapka – jedinečná výstava dvou set originálů knižních ilustrací pro děti mezinárodně uznávaného výtvarníka Jindry Čapka odkrývá podivuhodný svět fantazie plný pohádkových příběhů
Jiří Havlík: Průvan českokrumlovských klášterů – černobílé fotografie českokrumlovského výtvarníka Jiřího Havlíka mapující více než dvacetileté období, kdy autor žil a tvořil přímo v krumlovských klášterech

Denně od 10 do 18 hodin probíhá v Klášterech Rodinná hra, v rámci které je zahrnut i vstup do Interaktivní expozice. Na konci hry získávají děti odměnu. Téma hry, která bude probíhat od jara 2021 je Hledání klášterního pokladu.

V areálu Klášterů mají své místo také řemeslné dílny. V řemeslné uličce zde najdeme např. kováře, brašnáře, sklářskou nebo barvířskou dílnu. V rámci doprovodných programů je možné si na workshopech jednotlivá řemesla vyzkoušet.

Kavárna nabízí návštěvníkům klidné posezení v interiéru či ve venkovním atriu. Dopřát si mohou malé občerstvení a ochutnat některý z výrobků upečených v místní pekárně.

Aktuálně v Klášterech

Interaktivní expozice

Život a umění v Klášterech

DMO Český Krumlov, z. s.