Kláštery Český Krumlov

Unikátní trojklášteří, které zaujímá hned druhé místo co do rozlohy po krumlovském zámku, láká širokou veřejnost, zvláště pak rodiny a děti na prohlídky klášterů, historii a umění daného období a vytváří unikátní prostor pro poznání a zážitky. Areál klášterů a zahrad nabízí nejen stálé expozice, ale také bohatý doprovodný program v podobě výstav, koncertů, řemeslných dílen či komentovaných prohlídek.

Kláštery Český Krumlov interiérS Český Krumlov Card můžete v Klášterech navštívit dvě expozice:

Expozice „Život a umění v klášteře minoritů" přibližuje návštěvníkům historii minoritského řádu a stavební vývoj klášterního areálu. Součástí ambitu je též kaple sv. Wolfganga a rovněž Einsiedelnská kaple s unikátní kopií černé einsiedelnské madony. K nejzajímavějším exponátům patří kopie Krumlovské madony.

Expozice „Život a umění v klášteře klarisek", umístěná do bývalých dochovaných cel kláštera klarisek, představuje klášterní život středověkých řeholních sester řádu sv. Kláry v dobovém kontextu, životní příběh sv. Kláry a také historii města Český Krumlov a jeho klášterů.

S rodinou kartou pak navíc i Interaktivní expozici, kde si na své přijdou zejména děti. Expozice nabízí meditativní prožití poklidné duchovní atmosféry kláštera spojené s praktickým vyzkoušením „klášterních“ dovedností.

V areálu Klášterů mají své místo také řemeslné dílny. V řemeslné uličce zde najdeme např. pekaře, kováře, brašnáře, knihaře, pracovníky se sklem nebo barvením látek. V rámci doprovodných programů je možné si na workshopech jednotlivá řemesla vyzkoušet.

Oddychové centrum nabízí návštěvníkům klidné posezení v interiéru či ve venkovním atriu. Dopřát si mohou malé občerstvení a ochutnat některý z upečených výrobků.

Otevírací doba

25.05.2020 - 31.10.2020 denně 10:00-18:00

Kontakt

Klášterní dvůr 97, 38101 Český Krumlov, Návštěvnické centrum, telefon: +420 380 722 001, mobil: +420 725 554 705, email: informace@divadlock.cz, www.klasteryck.cz 

Český Krumlov Card - jedna vstupenka do 5 muzeí

Chcete vidět to nejlepší z Českého Krumlova a ušetřit 50 % z ceny vstupného? S krumlovskou kartou budete mít na poznávání muzeí klidně celý rok! V ceně budete mít jeden vstup do pěti jedinečných expozic: Egon Schiele Art Centrum, Hradní muzeum a zámecká věž, Kláštery Český Krumlov, Museum Fotoatelier Seidel, Regionální muzeum v Českém Krumlově.

Aktuálně v Klášterech

DMO Český Krumlov, z. s.