S dětmi do okolí

Chcete si s dětmi trochu odpočinout od historie a městského ruchu a strávit část své dovolené aktivně? Český Krumlov a jeho okolí nabízí nepřeberné množství příležitostí.

K procházkám po blízkém okolí láká Křížová hora či Ptačí hrádek, které nabízejí nevšední pohledy nejen na Český Krumlov. Pokud chcete procházku dětem ještě více zpestřit, můžete se zastavit na Slupenci a dopřát si potěšení z kondiční jízdy na koni ve venkovní nebo kryté jízdárně, případně se vydat přímo do terénu na některý z vyhlídkových okruhů.

Děti milují vodu. A kdo by odolal sjet si Vltavu na kánoi, voru, raftu, paddleboardu či jiném plavidlu? Bezstarostnou plavbu po řece Vltavě vám v Krumlově umožní široká nabídka půjčoven lodí a dalšího potřebného vybavení.

Lehce zvlněná krajina Českokrumlovska přímo vybízí k vyjížďkám na kole. Že jste si s sebou na dovolenou nevzali kola a potřebné vybavení? Nevadí, na několika místech ve městě vám i vašim dětem veškeré vybavení rádi zapůjčí.

Pěšky, na kole nebo lanovkou můžete s vašimi dětmi vyrazit na nedalekou horu Kleť a zde navštívit nejstarší rozhlednu v Čechách, která Vás při příznivém počasí odmění pohledem na úžasné panoráma Alp. Pro zpáteční cestu si lze zvolit pohodlnou jízdu na koloběžkách, což bude jistě zážitkem nejen pro vaše děti.

Půjčovny lodí

Půjčovny kol

Koloběžky na Kleti

DMO Český Krumlov, z. s.