Josef Seidel, Petr Vok a Egon Schiele jako vaši průvodci Krumlovem ve hře Skryté příběhy

Skryté příběhy

S venkovní hrou a mobilní aplikací Skryté příběhy můžete cestovat nejen po celé České republice, ale také v čase - aktuálně 184 výletních tras vás zavede prostřednictvím historických postav na zajímavá místa a zpestří vaše rodinné výlety. Hra je určena především dětem od 6 do 13 let, ale na své si přijdou i dospělí. 

První krok, který musíte udělat, je zaregistrovat se do hry, čímž si vytvoříte účet pro svůj tým (rodinu, partu), a stáhnout si aplikaci (zdarma) z Google Play nebo iTunes.

Trasy jsou v aplikaci seřazeny tak, abyste na prvních místech viděli vždy ty vám nejbližší. Kompletní herní instrukce i s mapou dané trasy si můžete stáhnout doma na wifi do mobilu a tak následně už nepotřebujete datové připojení.

Do Krumlova tvůrci zasadili tři nové trasy: jedna vás zavede do roku 1919 a je inspirována dílem a životem fotografa Josefa Seidela, s druhou se octnete až v roce 1593 a budete pomáhat zadluženému vladaři Petru Vokovi z Rožmberka, třetí trasa se věnuje životu malíře Egona Schieleho v roce 1910. 

Ustalovač a vývojka

Rok 1919 | délka 7 km | 8 zastavení | trvání 2,5h

Skryté příběhyFotograf Josef Seidel chce svého syna nadchnout pro své umění, ale syna focení nezajímá.

Trasa vede od Fotoatelieru Seidel podél řeky, pod Plášťovým mostem na Vyšehrad, odkud je jeden z méně známých pohledů na město. Následně trasa vede zpět k zámku a kolem zámecké zahrady do lesa Dubík k naučné stezze. Z Dubíku pokračuje hra přes sídliště Plešivec na malebné Plešivecké náměstí, kde končí.

Trasa: 1. Museum Fotoatelier Seidel → 2. Rybářská ulička/jez → 3. vyhlídka na Vyšehradu → 4. vstup do zámecké zahrady → 5. rozcestí za zahradou → 6. kaplička na Dubíku → 7. MŠ Plešivec II → 8. Plešivecké náměstí

Starosti pana Voka

Rok 1593 | délka 4,5 km | 9 zastavení | trvání 1,5h

Skryté příběhyPetr Vok z Rožmberka je až po uši v dluzích, ale je dobrý pán a zaslouží si pomoc.

Trasa vede ze zámku na Latrán a po nábřeží a přes most pro pěší k hřbitovu. Dovede tě k Hornobranskému rybníku, kde je možné se v létě koupat. Pak jde zpět do centra města a pod Plášťový most, aby se tak vrátila po zámek.

Trasa: 1. III. zámecké nádvoří → 2. most nad medvědím příkopem → 3. Řemeslná ulička → 4. náplavka → 5. hřbitov → 6. Hornobranský rybník → 7. Boží muka u č. 69 v Rooseveltově ulici → 8. rozcestí před lávkou k parkovišti Jelenka (u Plášťového mostu) → 9. Jelení zahrada, u postranního vstupu na I. nádvoří

Hrozné dítě

Rok 1910 | délka 4,5 km | 9 zastavení | trvání 2h

Hrozné dítě - Skryté příběhy

Malíř Egon Schiele se z Vídně stěhuje za inspirací do Krumlova, potřebuje bydlení a podporu.

Trasa vede od Egon Schiele Art Centra na Latrán, poté přes Lazebnický most a náměstí dále nad město na Křížovou horu. Z Křižáku se hra vrací zpět do města do jižního meandru Vltavy a končí u synagogy nad tzv. Schieleho zahradním domkem.

Trasa: 1. Egon Schiele Art Centrum → 2. přes Lazebnický most do ulice Latrán a zpět → 3. za mostem do ulice Masná  → 4. náměstí Svornosti → 5. ulice Křížová → 6. Křížová hora → 7. ulice Tavírna zpět do centra → 8. domek Egona Schieleho → 9. Synagoga

Více o hře Skryté příběhy

Hrou provází malý mimozemšťan To-to, který umí cestovat v čase a má pro vás různé úkoly. Cílem hry je pomoci To-tovi najít padoucha Timora, který se skrývá neznámo kde (v některém z příběhů), a zabránit mu ovládnout naši budoucnost. Hra je rozdělena na mise = výletní trasy, které mají jednotlivá zastavení. V mapě jsou očíslovaná a vyplatí se jejich pořadí dodržovat, protože každý příběh má svou logiku a nejlépe mu porozumíte, když postupujete popořadě. Misi ale můžete dokončit, i když půjdete na přeskáčku, nebo některé zastavení vynecháte.

Výletní trasy Skrytých příběhů se nacházejí po celé České republice a každá je spojená s historickou postavou daného místa, která právě řeší nějaký malér nebo obtížný záměr. Na jednotlivých zastaveních pomáháte této postavě a zároveň posunujete historii tím, že řešíte drobné úkoly a za to sbíráte body. Čím více bodů máte, tím více obsahu hry se vám otevírá. Na konci každé trasy si můžete udělat selfie s postavou, které jste pomohli. 

Další info na stránkách Skryté příběhy >

DMO Český Krumlov, z. s.