Zábavná procházka Starým městem a Latránem po stopách renesance

V Infocentru na náměstí Svornosti si můžete vyzvednout brožurku s názvem Renesance v Krumlově, aneb Spěchej pomalu za trubačem a medvědem (k dispozici je tam zdarma, anebo níže ke stažení). Zábavnou formou se jejím prostřednictvím dozvíte zajímavé příběhy a poznáte architekturu renesančního Českého Krumlova.

Brožurka Renesance

Brožura vás zavede do období největšího rozkvětu města, kdy zde vládli poslední Rožmberkové, bratři Vilém a Petr Vok. Na cestu potřebujete dobrý postřeh a touhu poznat lépe dobu, kdy se lidé začali více zajímat o anatomii, astrologii a alchymii, jinými slovy o lidské tělo, pohyb Země, vliv hvězd či elixír mládí. 

V první části Za trubačem prozkoumáte Staré město, kde se děti naučí poznávat prvky renesanční architektury, seznamují se s pojmy jako atika, arkýř, ostění nebo sgrafito, dozvídají se o kamenických značkách, o době posledních Rožmberků. Procházka začíná na náměstí Svornosti a vede do Horní ulice k hotelu Růže, pak zpět ke kostelu sv. Víta, Kostelní a Kájovskou ulicí do Široké, Soukenické a nakonec Dlouhou ulicí na Lazebnický most.  

U Lazebnického mostu začíná druhá část putování Za medvědem, ketrá vás zavede do městské části zvané Latrán a přes první nádvoří zámku k medvědům chovaným v hradním příkopu. Poznáte příběhy některých domů na Latránu a pověsti s nimi spojené. Budete si opět všímat architektonických detailů, dokreslovat, počítat a hledat odpovědi v zákoutích jednoho z nejkrásnějších českých měst. 

Brožura ke stažení

Didaktickou brožuru Renesance v Krumlově, aneb Spěchej pomalu za trubačem a medvědem vydal českobudějovický Národní památkový ústav ve spolupráci s Českokrumlovským rozvojovým fondem a za finanční podpory Ministerstva kultury.

Mapy

Brožurka Renesance - Za trubačem - mapa
Brožurka Renesance - Za medvědem - mapa

Pojďme dál

DMO Český Krumlov, z. s.