Zábavná procházka Starým městem a Latránem po stopách renesance

Renesance v KrumlověV Infocentru na náměstí Svornosti si můžete vyzvednout brožurku s názvem Renesance v Krumlově, aneb Spěchej pomalu za trubačem a medvědem (k dispozici je zdarma). Jejím prostřednictvím a zábavnou formou se dětmi při dokreslování, plnění úkolů a hledání odpovědí v uličkách města dozvíte zajímavé příběhy a poznáte architekturu renesančního Českého Krumlova.

Brožura vás zavede do období největšího rozkvětu Českého Krumlova, kdy zde vládli poslední Rožmberkové, bratři Vilém a Petr Vok. Na cestu potřebujete dobrý postřeh a touhu poznat lépe dobu, kdy se lidé začali více zajímat o anatomii, astrologii a alchymii, jinými slovy o lidské tělo, pohyb Země, vliv hvězd či elixír mládí. 

V první části prozkoumáte Staré město, kde se děti naučí poznávat prvky renesanční architektury, seznamují se s pojmy jako atika, arkýř, ostění nebo sgrafito, dozvídají se o kamenických značkách, o době posledních Rožmberků.

Druhá část putování vás zavede do městské části zvané Latrán a je zaměřena spíše na příběhy, pověsti a tvůrčí úkoly. 

Didaktickou brožuru vydal českobudějovický Národní památkový ústav ve spolupráci s Českokrumlovským rozvojovým fondem a za finanční podpory Ministerstva kultury.

Brožura ke stažení >

DMO Český Krumlov, z. s.