Krumlov plný hudby, pohody a zážitků

Ulicemi města zní hudba nejrůznějších žánrů, letní večerní oblohu osvětluje filmová produkce z klášterních zahrad, z hospůdek se line vůně všeho druhu, na březích Vltavy skotačí malí i ti již trochu odrostlejší. Léto 2020 v Krumlově baví všechny, ať už jste z místa nebo z daleka!

Kytara detail

Český Krumlov hudební

Klasickou hudbu, jazz a rockenrol nabídl na začátku července 34. ročník Festivalu komorní hudby, který letos vyvrcholil 24. a 25. července Barokní nocí na zámku Český Krumlov. Její součástí bylo uvedení krátké svatební opery Mocí Kupida a Hymenea svatba šťastně zařízena od Franze Ferdinanda Arbessera, od jehož narození nedávno uplynulo 300 let. 

Na své si ale v Krumlově přijdou i milovníci jiných hudebních žánrů. Pivovarské zahrady hostí Tomáše Kluse, skupinu Divokej Bill, Chinaski, Monkey Business nebo Wohnout. Samostatnou hudební lahůdkou je festival Jihočeské filharmonie – Jihočeská intermezza. Filharmonici spolu se svými hosty zahrají v průběhu šesti letních večerů v Pivovarských a Klášterních zahradách. Festival startuje koncertem čerstvé držitelky ceny Anděl Beaty Hlavenkové 22. 7. v Klášterní zahradě a v průběhu srpna se můžete těšit například na Ivu Bittovou, Dana Bártu nebo Ondřeje Rumla.

Babyteeth, TADY VARY

Český Krumlov filmový

Krumlov letos nachystal program i pro milovníky filmu. Kromě unikátního festivalu TADY VARY, který proměnil českokrumlovské kino Luna a Český Krumlov na začátku července na dějiště filmového festivalu, můžete každé úterý a čtvrtek až do konce prázdnin své kroky ve večerních hodinách směřovat do Klášterní zahrady na některý z filmů české klasiky či dokumentů z festivalu Jeden svět. Všechny projekce klášterního letního kina jsou přístupné zdarma a k dispozici je i letní bar. Program letňáku zakončí 25. srpna dokumentem 11 barev ptáčete o natáčení velkofilmu Václava Marhoula Nabarvené ptáče.

Zábava na řece a u řeky

Kromě možnosti sjet si Vltavu na kánoi, voru, raftu, paddleboardu či jiném plavidlu mají všichni milovníci koupání letos v létě v Krumlově možnost užívat si vodních radovánek přímo v centru města. Mola a upravené vstupy do vody nově naleznete před zahradním domkem - ateliérem Egona Schieleho a v městském parku. V městském parku navíc najdete menší občerstvení, pamatováno je i na toalety a půjčovnu sportovních pomůcek a hraček pro děti.

Prohlídky města a zábava pro děti

Užít si Český Krumlov a objevit místa dosud neobjevená, navštívit zákoutí, o kterých byste se sami ani nedozvěděli nebo se projít křivolakými krumlovskými uličkami a vyslechnout si poutavé příběhy, které se odehrávaly za zdmi historických domů. To vše vám v Českém Krumlově nabídnou po celé léto komentované prohlídky s průvodci. 

Jedete na dovolenou s dětmi? Český Krumlov nabízí spoustu zábavy také pro vaše ratolesti! Příběhy z historie, muzejní expozice vhodné pro děti, výstavy, zajímavosti z místní architektury, sportovní i kulturní vyžití, to vše nabízí Krumlov pro děti stvořený!

Krumlov žije každý den

Po celé léto si opravdu můžete být jisti, že se v Krumlově něco děje. Galerie, muzea a výstavní prostory lákají na zajímavé výstavy renomovaných umělců, divadelníci, muzikanti a další pouliční umělci se jen tak mimochodem objevují ve známých i zatím neobjevených krumlovských zákoutích, krumlovští průvodci poutavě seznamují zvídavé návštěvníky s tajemnými příběhy Českého Krumlova, v Klášterech a u Seidlů probíhají programy a akce pro děti a mnoho a mnoho dalšího.

Sledujte www.krumlov2020.cz a bavte se s námi!

Památky

Muzea

Galerie

DMO Český Krumlov, z. s.