Program neděle 27. 9.

Náměstí Svornosti

10.00 – 17.00 SVATOVÁCLAVSKÝ JARMARK

Museum Fotoateliér SeidelSvatováclavské slavnosti

9.00 – 12.00, 13.00 - 15.00 SVATOVÁCLAVSKÉ FOTOGRAFOVÁNÍ

Zažijte neopakovatelnou atmosféru počátku 20. století okořeněnou vůní podzimu. Získejte jedinečnou dobovou fotografii do svého rodinného alba s tématikou karbanu u piva. Vítáni jsou nejen páni, ale i dámy na “čaj o páté“.

Zpoplatněno, fotografování bez prohlídky: 300 Kč / fotografování s prohlídkou: za běžné vstupné + 200 Kč, rezervace nutná na +420 736 503 871 nebo na info@seidel.cz.

Kláštery Český Krumlov

10.00 – 18.00 ŘEMESLA NA KLÁŠTERNÍM DVOŘE - klášterní jarmark, otevřené řemeslné dílny i doprovodný program pro malé i velké! Získejte řemeslné dovednosti a vytvořte si pod vedením nejen klášterních řemeslníků tradiční řemeslný výrobek. Klášterní řemeslníci mají pro vás k zakoupení i výrobky ze svých dílen. Platidlo Klášterní mince, směnný kurz: 1 mince = 10 KčSvatováclavské slavnosti

10.00 – 18.00 SVÁTEČNÍ DOBROTY NA KLÁŠTERNÍM DVOŘE - Kam na sváteční dobroty? No přece do kláštera! Platidlo Klášterní mince, směnný kurz: 1 mince = 10 Kč

10.00 – 18.00 JIŘÍ HAVLÍK – PRŮVAN KRUMLOVSKÝCH KLÁŠTERŮ - výstava černobílých fotografií českokrumlovského výtvarníka Jiřího Havlíka mapující více než dvacetileté období, kdy autor žil a tvořil přímo v krumlovských klášterech. Ambit bývalého kláštera klarisek (vstup z Nádvoří klarisek)

10.30 – 11.00 BRAAGAS - pouliční hudební vystoupení

11.00 – 12.00 DIVADLO NA VĚTVI: BAJAJA! - Klasická pohádka, ve které se objeví princ, princezna, král, drak, kůň, meč a květina.  O tom, že v životě je vždycky potřeba troška nadhledu, dobré nálady a kouzelný meč taky není k zahození…

13.00 – 13.30 KRLESS - pouliční hudební vystoupení

15.00 – 16.00 DIVADLO NA VĚTVI: DLOUHÝ, ŠIROKÝ A BYSTROZRAKÝ - Co je silnější než ta nejmocnější kouzla? Široký? Kdepak! Láska? Možná… Přátelství? Loutková pohádka plná divadelních kouzel pro babičky i dědečky, maminky i tatínky, všechny dospěláky, co se rádi baví i dojímají nad klasickými pohádkovými příběhy, ale hlavně pro děti.

16.30 – 18.00 BRAAGAS A KRLESS - pouliční vystoupení dvou známých pražských kapel aneb, co jste na Slavnostech pětilisté růže neslyšeli

Kláštery Český Krumlov interiér20.00 VEČERNÍ KLÁŠTERNÍ KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY - Prožijte spolu s námi jedinečnou atmosféru klášterů za svitu svící. Přijďte si oddechnout od denního shonu do prostor ambitu bývalého kláštera minoritů. Zpoplatněno – vstupné 200 Kč, omezená kapacita, možnost rezervace v Návštěvnickém centru. Prohlídka začíná na Klášterním dvoře před Návštěvnickým centrem, délka prohlídky cca 60 minut.

Prádelna - Hradební ulice

10.00 – 17.00 SVATOVÁCLAVSKÝ PŘÍBĚH – WORKSHOPY PRO RODINY S DĚTMI OD 4 DO 99 LET

10.00 – 14.00 SPOLEČNÁ TVORBA VELKOFORMÁTOVÉ ASAMBLÁŽE – VÝTVARNÝ WORKSHOP - Výtvarná tvořivá dílna pro rodiny s dětmi od 4 let na motivy příběhu sv. Václava, patrona našeho města a naší země. Přijďte z kousků látek a kůže vytvořit velkoformátovou textilní koláž. Kousek ke kousku, brokáty, plátna, samety, nůžky, lepidla a hlavně vaše ruce i ručičky a chuť tvořit. Výsledné dílo bude vystaveno.

15.00 – 17.00 VYPRAVĚČSKÝ WORKSHOP – STORYTELLING - Znáte svatého Václava? Vypráví se o němSvatováclavské slavnosti - workshop pro děti příběhy už dlouho. A my si to vyzkoušíme společně. Rodiče, přiveďte své děti a vy děti, popadněte své rodiče a přijďte si společně hrát a vyprávět. Vyzkoušíte si sami vymyslet nový příběh, který vznikne teď a tady, ale zůstane už napořád. Necháte se unášet vlastní fantazií a užijete si spoustu legrace. 

Vhodné pro rodiny s dětmi od 7 let. Kapacita je omezena na 15 osob. Možnost rezervace na www.ckrumlov.info/tickets

Storytelling je vyprávění příběhů. Je to návrat a znovuobjevování hluboce zakořeněné tradice vyprávění. Je to ta nejpřirozenější lidská činnost i umění zároveň. Historie se neskládá z událostí, ale z příběhů. Vypravěč nepotřebuje rekvizity ani kostým, pracuje s fantazií. Storytelling při workshopech využívá mnoha druhů cvičení a her a umožňuje plně zapojit vlastní představivost. Člověk se stává autorem a zároveň interpretem. Vlastní zážitek z vyprávění je zábava a navíc napomáhá chápat souvislosti a uceluje kontext.

Workshopy pořádá: Olga Šestáková a Spolek Prádelna za podpory města Český Krumlov a Českokrumlovského rozvojového fondu

Dobrkovická jeskyněSvatováclavské slavnosti

10.00 – 17.00 DEN LOVCŮ MAMUTŮ V DOBRKOVICKÉ JESKYNI - Tradiční setkání s pravěkými lovci – vydáme se na dalekou pouť časem a nahlédneme do života v jeskyni před desítkami tisíc let.  Přijďte si vyzkoušet své lovecké dovednosti, schopnost rozdělat oheň bez zápalek nebo si vyrobit pravěký nástroj!

Více na www.muzeumck.cz nebo na Facebooku, pořádá: Regionální muzeum v Českém Krumlově.

Muzeum vltavínů

10.00 – 18.00 PROHLÍDKY MUZEA VLTAVÍNŮ - Interaktivní expozice Vás provede celým příběhem unikátních jihočeských drahokamů s vesmírným původem – od vzniku planet až po dnešní vesmírné katastrofy, prohlédnete si nejkrásnější sbírku vltavínů a vlastníma rukama hodíte na zeměkouli ničivý meteorit., zpoplatněno – sleva 50 % na vstupné.

Pohádkový důmSvatováclavské slavnosti

11.00 – 17.00 PROHLÍDKY POHÁDKOVÉHO DOMU - Více než tři stovky loutek – loupežníci obývají šumavské lesy, vodníci pošťuchují utopence na dně Vltavy, účastníci jihočeské svatby navlékli tradiční šat, Spejbl s Hurvínkem, doktor Faust, Kašpárek a další, zpoplatněno – sleva 50 % na vstupné. Návštěvníci expozice si též mohou s loutkami sehrát vlastní divadelní představení. Ve stálé expozici je také vystavena tvorba kamenosochaře Petra Fidricha, mezi jehož zrealizované nápady dále patří nábytek na dvorku, bar nebo stojany na víno.

Grafitový důl

12.00 – 15.00 PROHLÍDKY PODZEMÍ GRAFITOVÉHO DOLU

Časy prohlídek: 12.00, 13.00, 14.00 a 15.00 hod.

Prohlídka dolu důlním vláčkem s odbornými průvodci včetně zapůjčení hornických oděvů, obuvi a ochranných pomůcek, více na www.grafitovydul.cz, zpoplatněno – vstupné zdarma pro děti, rezervace nutná na grafitovydul@seznam.cz

Zahrada "Kouzelné bylinky"Svatováclavské slavnosti

10.00 – 17.30 PROHLÍDKY ZAHRADY - Využijte letošní poslední příležitost k návštěvě zahrady Kouzelných bylinek v rámci Zakončení návštěvnické sezóny, vstupné dobrovolné.

10.00 – 14.00 KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY ZAHRADY

Časy prohlídek: 10.00, 12.00 a 14.00 hod.

Pro všechny milovníky přírody se zájmem o léčivé rostliny, vstupné dobrovolné.

Přístaviště Parkán - Voroplavba Radka ŠťovíčkaSvatováclavské slavnosti

10.00 – 18.00 UKÁZKA MODELU STARÉHO VLTAVSKÉHO VORU „PŘEDÁK“ K PLAVENÍ DŘEVA - každou hodinu výklad o stavbě a plavbě vorového pramene

10.30 – 18.30 PRAVIDELNÉ VYHLÍDKOVÉ PLAVBY

Časy plaveb: 10.30, 12.30, 14.30, 16.30 a 18.30 hod.

V ceně lodního lístku na všechny uvedené plavby je nápoj na voru a vstup na vyhlídku z věže kostela sv. Jošta. Lodní lístky je možné zakoupit v Infocentru Český Krumlov (náměstí Svornosti) nebo na prodejních místech společnosti VOROPLAVBA Radek Šťovíček – Parkán 1, Horní 150 nebo Široká 53. Více na: www.voroplavba.cz, nebo tel.: +420 605 218 018.

Jižní meandr

13.00 – 15.00 PROCHÁZKA – PROHLÍDKA JIŽNÍHO MEANDRU
Na atraktivitě historické části Českého Krumlova má zásadní podíl jeho malebné rozložení ve smyčkách tří vltavských meandrů. Jižní meandr leží zdánlivě trochu stranou od obecně známých a turisticky hojně využívaných komunikačních „tepen“ středověkého centra města. V rámci prohlídky navštívíte: ZAHRADNÍ ATELIÉR EGONA SCHIELEHO, SYNAGOGU, MUSEUM FOTOATELIER SEIDEL, KAPLI SVATÉHO MARTINA, HUDEBNÍ PAVILON, MĚSTSKÝ PARK V ČESKÉM KRUMLOVĚ

Omezená kapacita max. 20 osob, zpoplatněno – 50 Kč/os, rezervace vstupenek v Infocentru Český Krumlov (nám. Svornosti) nebo na www.ckrumlov.info/tickets

Program Svatováclavských slavností 2020

DMO Český Krumlov, z. s.