Svatováclavské slavnosti plné folklóru, dobrého jídla, piva, vína a zážitků

Poslední zářijový víkend se v Českém Krumlově již tradičně ponese v duchu oslav přicházejícího podzimu - město se od 25. do 28. září stane dějištěm 19. ročníku Svatováclavských slavností a 20. ročníku Mezinárodního folklórního festivalu. Pocta svatému Václavu, patronu nejen české země, ale i města Český Krumlov, vinařů a pivovarníků, je zároveň i oslavou státního svátku České republiky. Těšit se můžete jak na tradiční akce, tak i na spoustu novinek. 

Svatováclavské slavnostiMezinárodní folklórní festival

V rámci Mezinárodního folklórního festivalu do Krumlova opět přijede řada folklórních tanečních souborů, které se představí nejen na hlavní scéně na náměstí Svornosti, ale roztančí město svými krátkými vystoupeními po celém historickém centru.

Na slavnosti s dětmi 

Na své si přijdou rodiny s dětmi, jež láká zapojení do řemeslných dílen a rukodělné aktivity či jarmark v Klášterech Český Krumlov. Víkendový klášterní program obohatí pouliční umělci, kejklíři, hudebníci i pohádková představení. Děti se budou v sobotu bavit i v Pivovarské zahradě, kde jsou pro ně připraveny hry a soutěže.

V neděli je čekají výtvarné a vypravěčské workshopy a tvořivé dílny v Prádelně. Bavit budou nejen děti, ale i jejich rodiče. Dobrodružství bude možné zažít při Dni lovců mamutů v Dobrkovické jeskyni, jež nechá nahlédnout do života jeskynních lidí z dob před desítkami tisíc let. Zvýhodněné vstupy nabízí Pohádkový dům, Muzeum vltavínů a Grafitový důl.   

Jarmark, slavnosti piva a vína  Pivo Krumlov

Náměstí Svornosti ozdobí po celé čtyři dny tradiční Svatováclavský jarmark

Pro milovníky zlatavého moku budou lákadlem sobotní Pivovarské slavnosti nabízející svatováclavský světlý speciál, prohlídky pivovaru i hudební program v podání krumlovských kapel.

Proudem poteče v sobotu nejen pivo, ale i víno při Zahradní degustaci vín v klášterní zahradě s šedesátkou vzorků vín z Čech, Moravy i zahraničí. 

Prohlídky města a atraktivit 

V programu nebude chybět oblíbený sobotní Večer otevřených muzeí a galerií,nabízející volný vstup do Egon Schiele Art Centra, Regionálního muzea či Musea Fotoateliér Seidel.

Svatováclavské slavnostiMilovníci historie a legend si jistě nenechají ujít denní i kostýmované noční prohlídky města s průvodcem, velkým lákadlem je procházka kolem kouzelného jižního meandru Vltavy v klidné části Českého Krumlova.

Po vodě, a přesto suchou nohou si mohou návštěvníci prohlédnout historické centrum města z hladiny řeky Vltavy při pravidelné vyhlídkové plavbě na vorech. Krumlovem bude v sobotu proplouvat i Vivaldi v podání Jihočeské filharmonie, která na voru, plujícím mezi Benešovým a Lazebnickým mostem zahraje jeho Čtvero ročních dob.     

Protože krumlovské podzimní slavnosti nesou jméno nejvýznamnějšího patrona, nebude během posledního zářijového víkendu chybět ani tradiční setkání Václavů a Václavek, slavnostní koncert se závěrečným zpěvem chorálu Svatý Václave či účast Schwarzenberské gardy.  

A co jiného si odnést na památku z Krumlova než vlastní dobovou fotografii do svého rodinného alba pořízenou v jedinečném Museu Fotoateliér Seidel.   

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov

Prodloužený svatováclavský víkend v Krumlově nabídne letos výjimečně i koncerty konané v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov, jehož původní letní termín byl mimořádně přeložen do dnů 18. září až 3. října (program). V pátek 25. září rozezní zámeckou jízdárnu housle Pavla Šporcla, 26. září zahraje Severočeská filharmonie Teplice známé filmové melodie a v neděli dopoledne 27. září zazní v Klášterním kostele varhany a zpěv v podání Pavla Svobody a Elišky Zajícové.

Program ke stažení 

Program Svatováclavských slavností 2020

DMO Český Krumlov, z. s.