Tipy na zajímavé prohlídky města a jeho zákoutí

Užít si Český Krumlov a objevit místa dosud neobjevená, navštívit zákoutí, o kterých byste se sami ani nedozvěděli nebo se projít křivolakými krumlovskými uličkami a vyslechnout si poutavé příběhy, které se odehrávaly za zdmi historických domů. To vše vám v Českém Krumlově nabídnou po celé léto komentované prohlídky s průvodci. 

Sdružení průvodců Český Krumlov si pro letošní letní sezónu pro vás připravilo hned tři zajímavé prohlídkové programy. Český Krumlov tak můžete poznat zábavnou formou po boku svých dětí, můžete se také vydat na procházku křivolakými uličkami města ve večerních hodinách anebo zažít atmosféru historického centra města v doprovodu zkušeného průvodce pohledem místních. Všechny prohlídky trvají, není-li uvedeno jinak, přibližně 1,5 hodiny, probíhají v českém jazyce a věnovat se Vám budou zkušení oficiální průvodci z Českého Krumlova.

Další prohlídky

Zavítáte-li do areálu Klášterů Český Krumlov, můžete zde až do konce srpna naslouchat Klášterním příběhům formou komentovaných prohlídek pro děti nebo se každou středu vydat na Tajemnou stezku klášterní zahradou. Celé léto můžete navíc každý den navštívit denní či noční komentované prohlídky expozic věnované klariskám, minoritům, životu v klášterech a klášterní architektuře.

Krumlovský baráky

Chcete-li se po Krumlově jen tak toulat, sem a tam a zase tam a sem, a při tom se občas dozvědět něco více o „baráku“, který zrovna míjíte, mohou Vám být nápomocni tištění průvodci krumlovskou architekturou, které získáte zdarma v Infocentru na náměstí Svornosti. Místní rodáci a nadšenci tyto mapky Krumlovských baráků připravili pro všechny, kteří před online světem dávají přednost papíru.

Po vodě, a přesto suchou nohou 

Kochat se v jeden okamžik krásou řeky i pamětihodnostmi na jejích březích a jet přitom po vodě, a přesto v suchu můžete při vyhlídkové plavbě na vorech. Výhledy na romantická zákoutí doplní svým výkladem voraři v dobovém oblečení. Plavby nabízí Voroplavba Český KrumlovVOROPLAVBA Radek Šťovíček

DMO Český Krumlov, z. s.